Aktualności
Niedziela, 13 sierpnia 2017 01:12

"Aria dla Krynicy"- inauguracja Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

51 Festiwal w Krynicy im. Jana Kiepury rozpoczął się w sobotę wieczorem - znakomitym, ponad 3,5 godzinnym koncertem "Aria dla Krynicy". Był to wieczór z klasyką we włoskim stylu. Pojawiły się największe hity z włoskich oper i muzyki filmowej.
Zabrzmiały dzieła między innymi: V. Belliniego, G. Donizettiego, G. Pucciniego, G. Rossiniego, G. Verdiego i N. Roty.
Podczas tego niezwykłego koncertu pojawiły się melodie z popularnych filmów, ale też mogliśmy wysłuchać włoskie kompozycje, które charakteryzują się znakomitą wirtuozerią, dramatyzmem jak i kompozycje bell canto.

Przed licznie zgromadzoną publicznością na scenie zaprezentowali się najwyższej klasy polscy śpiewacy: Agnieszka Wolska – sopran, Edyta Kulczak – mezzosopran, Aleksander Pinderak – tenor, Marcin Bronikowski – baryton, Wojciech Śmiłek – bas, którym towarzyszyły zespoły Orkiestra Sinfonietta Cracovia i Chór Polskiego Radia pod batutą Francesco Bottigliero, uznanego dyrygenta włoskiego pochodzenia, od wielu lat współpracującego z polskimi orkiestrami i chórami.

Koncert prowadzili Elżbieta Gładysz i Piotr Klimczak.

Dziś, 13 sierpnia, w drugim dniu festiwalu oprócz stałych punktów programu: Krynickich Spotkań z Artystą i widowiska Uśmiechnij się z Kiepurą czekają publiczność dwa koncerty. Po południu w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Czarny Potok 3 zabrzmi Mała msza uroczysta Rossiniego, zaś wieczorem o godz. 20 w Pijalni Głównej odbędzie się spektakl Zakochani w operetce, czyli taneczno-muzyczne show.

tekst i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl