Aktualności
Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:28

Ratownicy mogą liczyć na wsparcie

Ratują życie ludzi w górach i w wodzie. Szczególnie dużo pracy mają w okresie wakacji i zimą. Jednak ratownicy górscy i wodni z naszego regionu kolejny raz mogą liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Właśnie wystartował konkurs, w którym do podziału jest aż 1 mln zł. Te środki ratownicy będą mogli przeznaczyć przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy. Termin składania wniosków upływa 5 maja br.
W ramach konkursu organizacje pozarządowe, które są uprawnione do ratowania ludzi w górach i w wodzie mogą starać się o środki na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych, a także organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników górskich i wodnych oraz psów ratowniczych. Realizacja tych zadań nie może rozpoczynać się przed 1 maja br. i kończyć po 15 listopada br.

Województwo Małopolskie wpiera jednostki GOPR i WOPR od kilku lat. Tylko w ubiegłym roku na dofinansowanie ich działań przeznaczono 800 tys. zł. W poprzednich latach ratownicy otrzymywali łącznie po ok. 300 tys. zł rocznie.

Wnioski w tegorocznej edycji konkursu należy składać do 5 maja br. osobiście na Dzienniku Podawczym UMWM lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem na kopercie „Otwarty konkurs ofert na realizacje zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2017 r.”. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data jej wpływu do UMWM (a nie data stempla pocztowego).

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl