Aktualności
Czwartek, 29 maja 2014 20:06

Prezydent Krakowa mówi, że Zakopane mogłoby zorganizować ZIO. Władze Zakopanego milczą

W niedzielnym referendum mieszkańcy Krakowa odpowiadali m.in. na pytanie - czy chcą organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Prawie 70 proc. uczestników powiedziało „nie”. Władze ogłosiły, że wycofują swoją aplikację. Ale prezydent miasta mówi, że to nie koniec starań o imprezę.
W trakcie rozmowy w radiu TOK FM Jacek Majchrowski przyznał, że sprawa zimowych igrzysk w Małopolsce nie jest zamknięta. Bo jeśli nie Kraków, to może Zakopane będzie gospodarzem ZIO. Prezydent zapowiedział, że jutro spotka się z burmistrzem Januszem Majchrem w tej sprawie. Jak mówi - "Zakopane mogłoby przejąć rolę miasta wiodącego".

Majchrowski zgodził się z opinią prowadzącej rozmowę dziennikarki - że "decyzja większości osób w referendum była głupią decyzją". - Też tak uważam. Z jednej strony pokazuje się opinie ekspertów. Z drugiej jest grupa młodych ludzi, którzy nic jeszcze w życiu nie zrobili, ale są przeciwko. Oni mówią, oni nadają ton, gazety się włączają - powiedział w wywiadzie radiowym.

Władze Zakopanego nie komentują tych słów. Wiadomo na razie, że w piątek ma obyć się spotkanie z przewodniczącymi komitetów olimpijskich polskiego i słowackiego oraz burmistrza Zakopanego.

s/ zdj. YouTube.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl