Aktualności
Wtorek, 2 stycznia 2018 08:34

Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Z początkiem drugiego kwartału 2018 r. Muzeum Okręgowe rozpocznie działalność w nowej siedzibie – w zabytkowej, odnowionej kamienicy położonej przy ulicy Jagiellońskiej 56 w Nowym Sączu.
Całość inwestycji opiewała na kwotę ponad 4 mln zł, z czego 978 tys. zł stanowiło dofinansowanie z funduszy europejskich. Na zakup budynku oraz współfinansowanie jego adaptacji na cele muzealne, wyposażenia i aranżacji wystaw Województwo Małopolskie przekazało blisko 3 mln zł.

W głównej siedzibie Muzeum Okręgowego będzie prezentowane przede wszystkim dziedzictwo kulturowe Sądecczyzny oraz dzieje miasta Nowego Sącza. Wystawa stała będzie nawiązywać do historii samego budynku (wzniesionego w 1912 r. i pełniącego funkcję austro-węgierskiego banku) w kontekście samorządności w dobie autonomii galicyjskiej. Obejmie czasy od 1867 r. do końca II wojny światowej. Na stałe będzie również eksponowana kolekcja obrazów słynnego sądeckiego portrecisty Bolesława Barbackiego. W dużej sali reprezentacyjnej będą organizowane spotkania, konferencje i koncerty oraz wystawy zmienne. Na uroczyste otwarcie nowej siedziby pracownicy muzeum zapowiadają ekspozycję dzieł Jacka i Rafała Malczewskich.

opr. ab

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl