Aktualności
Poniedziałek, 15 maja 2017 10:09

Małopolska krajowym liderem w budowie ścieżek rowerowych

W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Turystycznej "Turystyka w Polsce - perspektywy i wyzwania" w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce odbyła się konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych regionów Polski związanych z branżą turystyczną, a przede wszystkim z turystyką rowerową.
Podczas konferencji jako pierwszy swoją prelekcję wygłosił Marek Zając z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który przybliżył uczestnikom tematykę związaną z rozwojem tras rowerowych w naszym regionie. Przypomniał, że trasy rowerowe VeloMalopolska budowane są m.in. na wałach przeciwpowodziowych Wisły i Dunajca, wzdłuż tras kolejowych, jak również na terenach prywatnych, co wiąże się niejednokrotnie z dużymi wyzwaniami i ścisłą współpracą z samorządami oraz osobami prywatnymi, właścicielami gruntów. Podkreślił, że w 2016 roku cała sieć tras rowerowych VeloMałopolska liczyła 190 km, natomiast pod koniec 2017 roku będzie to już 375 km nowoczesnych tras. Na koniec wspomniał o Miejscach Obsługi Rowerzystów, których na całej trasie powstanie kilkadziesiąt.

Nie zabrakło dyskusji, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń w ramach regionalnej turystyki rowerowej. Na zakończenie obrad wypracowano projekt stanowiska Konwentu Marszałków.

opr. ab

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl