Kopalnia
Aktualności
Środa, 11 marca 2020 17:21

Informacja w sprawie imprez masowych i kontroli na granicach

"Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Ponadto, w poniedziałek 9 marca rząd zdecydował o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa - powiedział premier.
- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego - dodał Mateusz Morawiecki.

W czasie konferencji premier Morawiecki mówił także o kontrolach, które zostały uruchomione na zachodniej granicy kraju w odniesieniu do zbiorowego transportu drogowego. - Zakres kontroli będzie rozszerzany na pozostałe przejścia graniczne oraz inne rodzaje transportu – wyjaśnił premier.

- Jesteśmy jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje decyzję o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach. Rozwiązaniem tym zostaną objęte cztery przejścia na granicy z Niemcami i jedno na granicy z Czechami - podkreślił prezes Rady Ministrów.

opr. s/ zdj. . Adam Guz/KPRM

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl