Aktualności
Piątek, 21 października 2016 08:09

Bochnia tonie w ciemnościach?

Mieszkańcy miasta obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza w obliczu zbliżającej się zimy. Powraca temat niedostatecznego oświetlenia ulic.
Bocheńska radna Marta Babicz zauważyła, iż wbrew zapewnieniom niektórych organów, że Bochnia jest miastem bezpiecznym, dochodzi w niej ostatnio do bandyckich napadów na obywateli z użyciem niebezpiecznych narzędzi, nawet w biały dzień.

Dodała, że dni stają się coraz krótsze, tymczasem niektóre fragmenty osiedla Niepodległości toną w przysłowiowych egipskich ciemnościach. Przykładem jest chodnik biegnący od ostatnich klatek bloku nr 10 wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 7 i Orlika. Nie ma tam żadnej latarni, a problem ten poruszony jest przez mieszkańców już od wielu lat. Niestety, według radnej, bezskutecznie. I spytała, czy trzeba by doszło tam do tragedii?

Prosiła więc władze miasta o dokonanie przeglądu oświetlenia na osiedlu o uzupełnienie brakujących latarni.

W odpowiedzi Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni poinformował, że wystąpiono do TAURON Dystrybucja S.A. z wnioskiem o dokonanie przeglądu stanu technicznego oświetlenia na osiedlu oraz informację, czy możliwe jest uzupełnienie oświetlenia w miejscach, gdzie jest to wymagane Jednocześnie zaznaczył, że w ramach weryfikacji możliwości dołożenia oświetlenia ulicznego na sieci będącej własnością Tauronu na terenie Bochni wskazano cztery lokalizacje na terenie osiedla Niepodległości zgłoszone w 2015 roku przez Zarząd Osiedla nr 5 „Niepodległości".

- Konieczne jest w pierwszej kolejności opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych, a co za tym idzie zabezpieczenie na ten cel odpowiednich środków finansowych w budżecie Gminy Miasta Bochnia – wyjaśnił włodarz miasta. - Zarząd Osiedla nie wnosił, iż konieczne jest uzupełnienie oświetlenia w rejonie bloku przy ul. Legionów Polskich nr 10 wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 7.

Nadmienił też, że w tym roku w ramach tzw. budżetu obywatelskiego nie zgłoszono żadnego projektu mającego na celu uzupełnienie oświetlenia na osiedlu Niepodległości….
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl