Aktualności
Poniedziałek, 11 grudnia 2017 08:42

„Studenci dzieciom - Mikołajki 2017” - zebrano ponad 52 tys. zł

Rekordową kwotę 52 tys. 86 zł 69 gr zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Pieniądze przeznaczyli na prezenty dla podopiecznych małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.
Od połowy listopada przez trzy tygodnie studenci Politechniki Krakowskiej prowadzili zbiórkę na poszczególnych wydziałach uczelni i na osiedlu studenckim PK, ponadto w parafiach św. Brata Alberta i św. Floriana, a także w studenckich klubach i podczas imprez sportowych AZS PK. Datki były zbierane na prezenty, o które dzieci poprosiły dzieci w listach.

Zebrana w tym roku kwota pozwoliła przygotować prezenty dla ponad 300 dzieci. Zabawki i potrzebny sprzęt trafi do podopiecznych sześciu małopolskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo Nokia Kraków, partner akcji, podarowała sprzęt kuchenny dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z os. Centrum 7 w Krakowie.

Studencki Mikołaj odwiedził już dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej, podopiecznych Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych przy ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie, a także Domu Dziecka w Bochni. W nadchodzącym tygodniu wręczy prezenty wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z os. Centrum 7 w Krakowie.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl