Golemo
Aktualności
Wtorek, 9 stycznia 2018 14:49

2 mln zł przeznaczono na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”

Blisko 2 mln zł przeznaczono w 2017 r. z miejskiej kasy na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”. Część nadal czeka na odnowę.
Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu najpierw przygotowali listę miejsc ich zdaniem wymagających remontu. Następnie lista została poddana głosowaniu mieszkańców. Oni również mogli zgłaszać wnioski, w których wskazywali chodniki i ulice wymagające interwencji. W sumie wpłynęło pół tysiąca wniosków. Listę ustalili radni dzielnic.

Prace rozpoczęły się na początku lipca i trwały do końca listopada ubiegłego roku. Ostatecznie za kwotę blisko 2 mln zł wyremontowano 4 tys. metrów kwadratowych chodników, m.in. te przy ulicy Isep ) oraz Żeromskiego (wzdłuż os. Słonecznego), a także deptak pomiędzy dawnym kinem Świt a ZUS-em.

Remontu doczekały się też niektóre ulice. Nawierzchnia została wymieniona m.in. na ul. Medweckiego (odcinek od ronda im. J. Lewandowskiej w kierunku ul. Stella-Sawickiego) oraz Świdnickiej. Z kolei na Plantach Mistrzejowickich 66 opraw oświetleniowych wymienionych zostało na energooszczędne w technologii LED.

Wiele chodników nadal czeka jednak na remont. W kiepskim stanie jest m.in. ten wzdłuż ulicy Karola Łowińskiego czy Ujastek. Urzędnicy zapewniają, że program „Nowa Huta dziś” będzie kontynuowany w tym roku.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl