Aktualności
Poniedziałek, 17 grudnia 2012 21:47

Związek Podhalan wzywa do "poszanowania Krzyża jako symbolu cywilizacji europejskiej i zapewnienia należnego mu miejsca w życiu społecznym"

LUDŹMIERZ. "W związku z bezprecedensowym działaniem Tatrzańskiego Parku Narodowego i usunięciem 25 listopada br. po raz kolejny Krzyża ze szczytu Rysów wyrażamy bardzo głębokie oburzenie tym faktem" - napisali przedstawiciele Związku Podhalan w oświadczeniu przyjętym podczas posiedzenia prezesów poszczególnych oddziałów ZP w Ludźmierzu.
W przyjętym stanowisku czytamy: "Nasza organizacja szczególnie jest powołana do obrony i pielęgnowania kultury, tradycji i wiary ojców. Dlatego wzywamy do poszanowania Krzyża jako symbolu cywilizacji europejskiej i zapewnienia należnego mu miejsca w życiu społecznym.

Wielki Pielgrzym tatrzański , Honorowy Członek Związku Podhalan, Błogosławiony Jan Paweł II w Zakopanem wzywał nas do obrony Krzyża jako symbolu naszej tożsamości, mówił: "niech przypomina kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie".

Ostatnie wydarzenia w naszej Ojczyźnie, jak niewyobrażalny atak na Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej są sygnałem dla wszystkich Polaków do obrony symboli wiary, do przeciwstawiania się coraz częstszym atakom na Kościół i wiarę chrześcijańską.

Prosimy władze Tatrzańskiego Parku Narodowego aby uszanowały nasz najważniejszy symbol wiary. Niech panująca obecnie poprawność polityczna i fałszywe argumenty nie stoją na przeszkodzie aby Krzyż mógł być umieszczony na najwyższym szczycie naszej Ojczyzny".

opr. s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl