Aktualności
Czwartek, 3 stycznia 2019 10:27

Zranił policjanta, trafił co celi

Nawet 10 lat więzienia grozi 55-letniemu mężczyźnie, który zaatakował policjanta. Krewki mieszkaniec gminy Klucze trafił do aresztu.
Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia, późnym wieczorem, w gminie Klucze. Policjanci zostali wezwani przez zgłaszającą na interwencję domową dotyczącą awantury z konkubentem.

- Z informacji wynikało, że 55-latek wyrzucił z domu konkubinę, zamknął drzwi na klucz i nie chciał jej wpuścić do środka pomimo, że była ona właścicielką posesji - - poinformowała st. asp. Katarzyna Matras, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu. - Początkowo podczas interwencji, mężczyzna zachowywał się kulturalnie i był spokojny.

Dopiero, gdy poinformowano go o konieczności opuszczenia domu, ten chwycił za nóż i skierował go w stronę jednego z mundurowych.

Funkcjonariusz odparł cios nogą i po chwili, napastnik został obezwładniony przez policjantów.

Napastnik trafił do policyjnej celi. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny i zaczął znieważać funkcjonariuszy.

Dzień później do sądu trafił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

- Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – dodała policjantka.

Policjant z raną ciętą nogi został przewieziony do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl