Aktualności
Czwartek, 24 stycznia 2019 07:59

Znamy wyniki konsultacji w Tarnowie

To, jak i gdzie jadą autobusy, nie jest obojętne tarnowianom. Mieszkańcy miasta złożyli blisko 1,2 tysiąca uwag w czasie konsultacji, dotyczących zmian w tarnowskiej komunikacji miejskiej.

Jak podaje miejscowy ratusz, najwięcej złożonych w konsultacjach wniosków dotyczyło między innymi likwidacji linii 44, zmiany trasy linii 12 i 14 wprowadzenia dwóch zamiast jednej trasy linii 31 i skrócenia trasy „jedynki” tylko do szpitala.

- Sporo sprzeciwów wzbudziły też propozycje zwiększenia liczby przesiadek, co miałoby zostać zrekompensowane zmniejszeniem cen biletów okresowych i zwiększeniem częstotliwości kursów autobusów. W konsultacjach wypowiedzieli się również mieszkańcy gminy Tarnów, którzy nie chcą skrócenia tras linii podmiejskich na terenie miasta – opisuje Daniela Motak z tarnowskiego magistratu.

I dodaje, że wszystkie uwagi mieszkańców trafiły do specjalistów z Politechniki Krakowskiej. Zapewnia też, że zostaną starannie przeanalizowane, rozpatrzone i w miarę możliwości wzięte pod uwagę.

- Wyniki pracy naukowców poznamy najwcześniej za kilka tygodni. Po ostatecznym ustaleniu przez specjalistów programu zmian oraz przygotowaniu projektów rozkładów jazdy, ZDiK przeanalizuje wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym materiały opracowane przez Politechnikę Krakowską. Zmiany mogłyby wejść w życie najwcześniej za kilka miesięcy – wyjaśniła urzędniczka.

Opr. eł/fot UMT
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl