Aktualności
Czwartek, 26 kwietnia 2018 12:32

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas długiego weekendu majowego

W najbliższych dniach krakowian i turystów czekają zmiany w komunikacji i utrudnienia. Spowodowane będzie to sobotnimi uroczystościami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a także remontem torowiska do Nowego Płaszowa. Będą także zmiany w rozkładach jazdy podczas długiego weekendu majowego.
Sobota, 28 kwietnia - Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Organizatorzy proszą o korzystanie w miarę możliwości ze środków komunikacji zbiorowej (pociąg, dalekobieżne linie autobusowe, na terenie Krakowa - komunikacja miejska). Grupy pielgrzymów przybywające autokarem proszone są o zapoznanie się z trasą dojazdu i rozmieszczeniem parkingów oraz przestrzeganie zaleceń służb porządkowych.

W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych zostanie wzmocniona Komunikacja Miejska w Krakowie:

- tramwaje linii 8 - kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut w godz. ok. 8– 15, poza tymi godzinami jak obecnie;
- tramwaje linii 10 – w godz. 8–15 wszystkie kursy zostaną przedłużone do Borku Fałęckiego. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- tramwaje linii 19 i autobusy linii 174, 224 i 503 - kursować będą bez zmiany rozkładu jazdy. Do obsługi linii kierowany będzie tabor o większej pojemności.

Ponadto, przygotowane zostaną dodatkowe pojazdy rezerwowe, które w razie potrzeby kierowane będą do obsługi linii, na których obserwowane będzie duże zainteresowanie pasażerów.

W związku z uroczystościami w dniu 28 kwietnia pomiędzy godz. 6 a ok. godz. 16 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. św. Siostry Faustyny.

Parkingi dla wiernych, którzy przyjadą na uroczystości samochodami i autokarami wyznaczono m.in. przy Centrum Handlowym Zakopianka, a także przy ulicach Turowicza i Witosa – dla autokarów oraz na terenie Sanktuarium Jana Pawła II – dla autokarów i samochodów osobowych.


Zmiana organizacji ruchu skrzyżowaniu ulic: Klimeckiego, Kuklińskiego, Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej

Od soboty (28 kwietnia) rozpocznie się awaryjna wymiana płyt pod torowiskiem na skrzyżowaniu ulic: Klimeckiego, Kuklińskiego, Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej. W związku z prowadzonymi pracami zmieni się organizacja ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. Do 5 maja, ruch tramwajów pomiędzy Rondem Grzegórzeckim, a skrzyżowaniem ulic: Saskiej i Lipskiej będzie wstrzymany. Tramwaje linii 9,20,50 oraz autobusy linii 720 i 750 pojadą objazdami, dzięki czemu ominą modernizowany odcinek jezdni.

Od czwartku do piątku (25-26 kwietnia) zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ul.Cechowa/ul.Podedworze. Utrzymany zostanie kierunek ruchu ul.Niebieska-ul.Rżącka.

Dojazd do ul.Podedworze możliwy będzie tylko od ul.Bochenka-dla właścicieli posesji. Powyższe zmiany spowodowane są robotami związanymi z przebudową ul.Cechowej na odcinku od ul.Niebieskiej do ul.Łużyckiej. Po tym terminie zostanie przywrócony warunkowy przejazd przez skrzyżowanie w ul.Podedworze.

W dniach 28 kwietnia i 5 maja 2018 r. (sobota): Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie według sobotnich rozkładów bez ograniczeń;

W dniach 29 kwietnia, 1 maja i 3 maja 2018 r. (niedziela, wtorek i czwartek) komunikacja miejska w Krakowie funkcjonować będzie według świątecznych rozkładów, a linia 17 zostanie zawieszona.

W dniach 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja 2018 r. (poniedziałek, środa i piątek) komunikacja będzie funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy z poniższymi ograniczeniami:

Pojazdy llinii 17, 409, 429, 475, 511 i 769 zostaną zawieszone;

Tramwaje linii 50 i 52 będą kursować z częstotliwością co 7,5 minuty przez cały dzień (bez wzmocnień szczytowych do 5 minut);

Autobusy linii 134 będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 15 minut w godzinach 10-18. Uwaga!Dodatkowe kursy zostaną wykonane w zależności od pogody, analogicznie jak w soboty i dni świąteczne. Informacja o ich uruchomieniu w dany dzień będzie publikowana najpóźniej z dwudniowym wyprzedzeniem;

- Autobusy linii 139, 502, 503 będą kursować z częstotliwością co 15 minut przez cały dzień (bez wzmocnień szczytowych do 7,5 minut).

- W dniu 6 maja 2018 r. (niedziela) komunikacja miejska funkcjonować będzie według świątecznych rozkładów bez ograniczeń.

Linie nocne będą funkcjonować bez zmian, według rozkładów obowiązujących dla danej nocy.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl