Aktualności
Środa, 21 września 2016 09:59

Zmarł Mieczysław Król Łęgowski (zobacz film)

W wieku 65 lat zmarł Mieczysław Król Łęgowski, zakopiański artysta, kolekcjoner, inicjator powstania Muzeum Sportu w Zakopanem. Od wielu lat chorował na nowotwór szpiku kostnego.
Słynął przede wszystkim ze swojej kolekcji sprzętu narciarskiego - od kilkunastu lat niestrudzenie zabiegał o stworzenie w Zakopanem Muzeum Sportów Zimowych.

Mieczysław Król Łęgowski urodził się w 1951 roku w Zakopanem. Był członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Malował, pisał, rzeźbił, a przede wszystkim swoją miłością do narciarstwa zarażał wszystkich, chociaż od lat walczył z ciężką chorobą.

O śmierci Króla Łęgowskiego poinformował biznesmen i miłośnik Tatr Rafał Sonik. "Mietku, żyłeś godnie i twórczo, odszedłeś godnie i dzielnie jak na Wielkiego Człowieka przystało. Jest dla nas ogromnym honorem, że mogliśmy być wśród Twoich przyjaciół. Przyrzekamy, że dzieło Twojego życia nie zostanie zapomniane, a będzie pokazane następnym pokoleniom. Żałuję, że nie zdążyłem za Twojego życia, ale wierzę niezłomnie, że z Królestwa Niebieskiego będziesz nam wciąż patronem” - napisał.

js/zdj. Nasz Kasprowy

Oto film o śp. Mieczysławie Królu Łęgowskim zrealizowany przez Leszka Alleharda i Jakuba Śmierzchalskiego

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl