Aktualności
Poniedziałek, 12 lutego 2018 15:10

Złote Jabłko dla leśnika

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dzisiaj Złote Jabłko Sądeckie Władysławowi Samkowi - starszemu specjaliście ds. lasów niepaństwowych w Nadleśnictwie Nawojowa.
- Honoruje Pana tym wyróżnieniem w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego oraz w dowód uznania działań na rzecz ochrony środowiska, budowania świadomości ekologicznej sądeczan i propagowania racjonalnej gospodarki leśnej – mówił starosta Marek Pławiak. – Życzę też dużo zdrowia i zrealizowania swoich zamierzeń na emeryturze.

Władysław Samek, po 46 latach pracy, odszedł właśnie na emeryturę. Od początku swojej pracy w Nadleśnictwie Nawojowa zajmował się lasami niepaństwowymi, nad którymi od 1999 r. nadzór w imieniu starosty - na zasadzie porozumienia - sprawuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

- Dla Pana Władysława praca była pasją. Działał zawsze z wielkim zaangażowaniem, z poczuciem misji, z wielką dbałością o las i szacunkiem dla ludzi. Potrafił umiejętnie godzić sprzeczne nieraz interesy i łagodzić konflikty – mówi Stanisław Ryba, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. - Ma szczególne zasługi w zakresie realizacji programu zwiększania lesistości kraju, inwentaryzacji pomników przyrody i podnoszenia świadomości ekologicznej.

Oprócz pracy zawodowej, Pan Władysław pracował i nadal pracuje społecznie. Był prezesem oddziału LOP w Nowym Sączu. Jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego LOP w Nowym Sączu i Zarządu Głównego LOP w Warszawie. Był pomysłodawcą i współorganizatorem wielu akcji edukacyjno-przyrodniczych dla młodzieży organizowanych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl