Aktualności
Niedziela, 16 sierpnia 2020 18:00

Zlot Zbójników i Orlic (zdjęcia)

Na Polanie Szymkówka odbył się V Zlot Zbójników i I Zlot Orlic w ramach 54. Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej. Do grona Orlic i Zbójników dołączyło w tym roku pięć osób.
W tym roku z powodu pandemii, w ramach Festiwalu, nie odbyła się tradycyjna Sabałowa Noc. Hetman zbójnicki Stanisław Hodorowicz wraz ze Starszyzną Zbójnickiej Braci postanowili jednak zwołać zbójników i orlice na zlot.

Podczas spotkania przy watrze zostali pasowani nowi zbójnicy: Maciej Baraniak z Nowego Targu – regionalista, organizator zawodów hipicznych, Józef Pitoniak ze Żdziaru na Słowacji - tancerz, śpiewak, fotografik i Jan Stasik-Kantor z Bukowiny Tatrzańskiej - muzykant, „pytac”, aktor.

Do godności Wiyrchowyj Orlicy zostały wyniesione: Natalia Rubiś z Raby Wyżnej - operowa sopranistka i Iveta Mandżarowa z Bratysławy – aktorka, poetka, urodzona w Żdziarze.

W programie znalazło się tradycyjne rozpalenie watry, pasowane oraz „pogworka” wygłoszona przez Annę Mlekodaj - „Podhale Tischnerowi, Tischner Podhalu”. Zlot zakończyły wspólne „posiady góralskie”.

Bukowiański Dom Ludowy, opr.s/ zdj. Krzysztof Haładyna
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl