Aktualności
Piątek, 9 stycznia 2015 14:55

Zimowa Seniorada. Seniorzy z Polski i zagranicy przyjadą do Rabki-Zdroju

W dniach 2-3 marca w Rabce-Zdroju rozegrana zostanie II Ogólnopolska Zimowa Senioriada. Przez dwa dni seniory z Polski i zagranicy będą rywalizować ze sobą w ośmiu konkurencjach.
W ubiegłorocznej Senioriadzie wzięło udział czternaście uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski. Tegoroczna Senioriada będzie imprezą międzynarodową. Przyjazd zapowiedziały ekipy UTW z Anglii, Austrii, Francji, Niemiec i Węgier.

- Celem II Senioriady jest integracja studentów UTW, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów oraz promocja naszego regionu, uczczenie 40- lecia ruchu UTW w Polsce - mówi Marek Szarawarski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - Miejscem zawodów będą obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie naszego miasta.

Prawo startu, w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+ mają studenci UTW. Planowane są następujące konkurencje:
„Kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu biegi bez nart, salom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy i nordic walking połączony z konkursem wiedzy.

oprac. r/

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl