Aktualności
Piątek, 16 czerwca 2017 09:22

Zbliża się XIII Małopolski Piknik Lotniczy

Już 24-25 czerwca 2017 roku na krakowskim niebie zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas obydwu dni pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej, oraz licznie przybyłe samoloty historyczne.
W powietrzu nie zabraknie również maszyn dumnie noszących biało-czerwone szachownice reprezentujących najbardziej wypróbowanego Partnera Muzeum jakim są Siły Powietrzne Rzeczpospolitej Polskiej.

W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć Łukasza Czepielę, pilota zawodowego i akrobacyjnego, uczestnika elitarnych zawodów Red Bull Air Race.

Swoje akrobacyjne umiejętności zaprezentują również Artur Kielak, Jurgis Kairys, Aerobatic Yakers. Wśród pokazów zespołowych nie zabraknie między innymi Retro Sky Team, Firebirds, 3AT3.

Pokazy tradycyjnie odbywać się będą na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Małopolski Piknik Lotniczy jest okazją do podziwiania kunsztu najlepszych pilotów oraz pięknych samolotów jak i do radosnej zabawy w gronie całej rodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Gości, Organizator prócz pokazów lotniczych przygotował liczne atrakcje. Będą inscenizacje z udziałem grup rekonstrukcyjnych, prezentacje sprzętu wojskowego, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, handlowe i wystawowe.

Szanowni Państwo, dzięki Wam Małopolski Piknik Lotniczy trwale wpisał się w kalendarz największych imprez lotniczych w Polsce. To Wasza obecność sprawia, że krakowskie pokazy wyróżniają się wspaniałą atmosferą rokrocznie gromadząc na rakowickich błoniach liczne rzesze odwiedzających. - podsumowują zaproszenie Organizatorzy wydarzenia.

Szczegółowy program dostępny jest w dziale Co Gdzie Kiedy

Małopolskiemu Piknikowi Lotniczemu po raz kolejny z dumą patronuje portal MalopolskaOnline.pl

oprac. wo/ na podstawie materiałów prasowych, zdjęcie Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl