Aktualności
Wtorek, 10 kwietnia 2018 06:32

Zbliża się Marsz Żywych – będą utrudnienia

We czwartek dniu 12 kwietnia 2018 roku na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach Dni Pamięci o Holokauście, odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2018”.

Uczestnicy marszu jak co roku, przejdą z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz do Auschwitz II - Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

- W tym dniu, zgodnie z decyzją zarządcy dróg, nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na drogach powiatowych: od godz. 8.00 do 16.00 na ulicy Więźniów Oświęcimia /od Obozowej do Legionów/; od godz. 12.00 do 15.30 na ulicy Leszczyńskiej oraz ulicy Męczeństwa Narodów; od godz. 12.00 do 17.00 na ulicy Ofiar Faszyzmu – poinformowała asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Dlatego stróże prawa znad Soły proponują wybranie tras alternatywnych. Natomiast mieszkańców oraz kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim, proszą o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu.

- Służby będą dokładać wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym – zapewnia policjantka.

eł/fot. Małopolska Policja
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl