Aktualności
Wtorek, 8 maja 2018 19:16

Zbliża sie Krakowski Festiwal Filmowy

W Kinie Pod Baranami odbyła się dziś konferencja prasowa na temat 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Krakowie.
Podczas spotkania przedstawiony został szczegółowy program Festiwalu, opowiedziano o nowych elementach festiwalowego harmonogramu, ciekawych gościach, którzy w tym roku przyjadą do Krakowa, a także kulisach ostatnich przygotowań.

W konferencji wzięli udział: Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektor Biura Programowego oraz Katarzyna Wilk, dyrektor KFF Industry.

W drugiej części konferencji odbył się projekcja trzech polskich krótkich filmów, które w tym roku zmierzą się z najlepszymi produkcjami z całego świata w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych.

Pokazane zostały filmy:
“III”, reż. Marta Pajek, prod. Animoon sp. z o.o., film animowany,
“Kobieta budzi się rano”, reż. Olga Chajdas, prod. Wild Mouse Production, film fabularny,
“Siostry”, reż. Michał Hytroś, prod. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, film dokumentalny
58. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 27 maja – 3 czerwca 2018

Film dokumentalny “Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza otworzy 58. Krakowski Festiwal Filmowy. To pełna barwnych epizodów opowieść o wybitnym dyrygencie, pianiście i kompozytorze Jerzym Maksymiuku, a także intymny opis niezwykłej relacji, jaką tworzy ze swoją żoną Ewą. Ceremonia otwarcia Festiwalu i światowa premiera filmu z udziałem twórców i bohaterów odbędzie się 27 maja w kinie Kijów.Centrum.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe KFF
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl