Kopalnia
Aktualności
Niedziela, 22 września 2013 14:40

Zawirowania wokół zakopiańskiego dworca PKP

ZAKOPANE. W trakcie zwołanej na czwartek 26 września sesji, radni mają zdecydować o wniesieniu w formie aportu do spółki TESKO, nieruchomości gminnej zlokalizowanej przy ul. Chramcówki. Chodzi o teren dworca kolejowego. Jednak wciąż teren ten nie został przekazany miastu, a PKP walczy o tytuł wieczystego użytkownika zabytkowego dworca.
Kilka lat trwały starania zakopiańskich władz o przejęcie na własność dworca PKP wraz z ponad 4 ha gruntów wokół budynku. W maju 2010 r. wojewoda zatwierdził decyzję o komunalizacji dworca PKP w Zakopanem, podjętą przez Krajową Komisję Uwłaszczeniową, a w październiku 2012 r. - przed Naczelnym Sądem Administracyjnym zapadła decyzja odnośnie komunalizacji terenu wokół dworca kolejowego.

Teren o wartości ok. 53 mln zł stał się własnością samorządu. Tymczasem jak informuje Radio Alex, spółka PKP nadal walczy o uzyskanie tytułu użytkownika wieczystego nieruchomości dworcowej w Zakopanem. PKP odwołało się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu, które w lipcu uchyliło niekorzystną dla PKP decyzję.

s/ zdj. Regina Korczak-Watycha
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl