Aktualności
Piątek, 14 września 2018 08:20

Zatrzymany w sprawie kradzieży rozbójniczej w Zakopanem.

W nocy z 10 na 11 września w Zakopanem, 29- letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego został zaczepiony przez 28-latka bez stałego miejsca zameldowania.
Poprosił on o użyczenie mu na chwilę telefonu, twierdząc że jego komórka się rozładowała. Kiedy telefon o wartości dwóch tysięcy złotych wylądował w rękach mężczyzny, ten ani myślał zwrócić go właścicielowi. Co więcej, używając przemocy usiłował oddalić się z łupem. Plan nie do końca się powiódł, gdyż właściciel telefonu nie zamierzał łatwo rezygnować ze swojej własności. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, z której obydwaj wyszli z niewielkimi obrażeniami ciała.

Na miejscu interweniowało pogotowie oraz zakopiańscy policjanci, którzy zatrzymali 29-latka. Okazało się, że czyn ten nie był dla niego pierwszyzną, był już w przeszłości karany za przestępstwo przeciwko mieniu. Na wniosek prokuratora, dzisiaj zakopiański sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo z art. 281 kodeksu karnego- kradzież rozbójnicza, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku recydywy kara może wzrosnąć nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KW)
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl