Aktualności
Niedziela, 9 października 2016 11:55

Zatrzymany dealer narkotyków

Tarnowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek środków odurzających w ilości ponad 170 porcji o wartości 5000 złotych. Marihuana została znaleziona u 23-latka z powiatu tarnowskiego.
Realizując podstawowe zadania wynikające z Ustawy o Policji „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dealera narkotykowego. Był to 23-latek, mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Podczas przeszukania zatrzymany wydał jeden woreczek strunowy z zawartością ponad 3 gram suszu marihuany. Dociekliwość i staranność wykonywanych czynności doprowadziła policjantów do zamkniętego pomieszczenia gospodarczego. Wewnątrz niego przy ścianie stał kontener (boks), specjalnie przygotowany i wyposażony do uprawy konopi indyjskiej. W specjalnych warunkach rosły krzaki odpowiednio nawilżane, wentylowane, oraz ogrzewane. Charakterystyczna woń unosząca się w powietrzu doprowadziła do miejsca ukrycia krzaków marihuany, które tuż przed przyjazdem policji zostały ścięte i ukryte w worku foliowym. Z zabezpieczonych krzewów można by wyprodukować ponad 170 porcji suszu marihuany o wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany dwudziestotrzylatek przyznał się do uprawy konopi indyjskiej. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony. Odpowie przed tarnowskim sądem za naruszenie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zgodnie z art. 63 tej Ustawy sąd może wymierzyć karę 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl