Aktualności
Sobota, 17 marca 2018 14:03

Zatrzymano niefrasobliwego sprawcę fałszywego alarmu na dworcu PKP w Tarnowie

W piątek o godzinie ósmej rano w holu głównym dworca PKP, jeden z podróżnych oczekujący na pociąg pozostawił swoją torbę podróżną bez nadzoru. Wywołało to zaniepokojenie pracowników ochrony dworca, którzy powiadomili służby ratunkowe.
Na miejsce zostały skierowane między innymi: straż pożarna i policja, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i podróżnych. Z tego terenu ewakuowano pracowników oraz pasażerów, a policjanci przystąpili do ustalania właściciela pozostawionego pakunku. Przeglądnięto zapis monitoringu dworca oraz za pośrednictwem megafonów wzywano osobę, która mogła być właścicielem torby podróżnej. Przed godziną 10, w rejonie dworca policjanci zauważyli mężczyznę, uwiecznionego na monitoringu gdy pozostawiał torbę. Wylegitymowany przyznał się, że to jego bagaż, w którym są jedynie produkty żywnościowe oraz jego odzież. Jest 25-letnim mieszkańcem powiatu dębickiego i jedzie na leczenie. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie będą wyjaśniane okoliczności wywołanego alarmu.

Za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych 25-latek może się liczyć z konsekwencjami zawartymi art. 224a kk. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl