Aktualności
Poniedziałek, 10 marca 2014 15:03

Zatrzymano kilka osób planujących porwanie synów dwóch biznesmenów z Podhala

Centralne Biuro Śledcze i straż graniczna zatrzymały trzech mężczyzn w wieku 26-46 lat. Jak ustalono, przygotowywali oni wspólnie plan uprowadzenia dla okupu dwóch mieszkańców Podhala, synów zamożnych biznesmenów. Porywacze liczyli na okup sięgający 4 milionów złotych.
- Poczynione przez nich przygotowania były już na tyle zaawansowane, że nie tylko został opracowany dokładny scenariusz porwania, ale przygotowane były już także konkretne miejsce, gdzie miały być przetrzymywane ofiary, a między porywaczami rozdzielono konkretne role i zadania. W kluczowym dla przygotowywanego uprowadzenia momencie do akcji wkroczyli policjanci nowosądeckiego Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej - informuje w komunikacie Małopolska Komenda Policji w Krakowie.

Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach przebywania porywaczy policjanci odnaleźli m.in. rejestrator monitoringu i paralizator elektryczny oraz kominiarki, telefony komórkowe z wieloma kartami sim.

Niedoszli porywacze zostali zatrzymani i przedstawiono im prokuratorskie zarzuty. Trzej mężczyźni zatrzymani zostali pod zarzutem przygotowania do uprowadzenia osób, decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec trzeciego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze - policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Niewykluczone, że w sprawie będą kolejne zatrzymania.

oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl