Aktualności
Czwartek, 28 sierpnia 2014 08:23

Zatrzymano fałszerzy dokumentów

Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG zidentyfikowali grupę osób, obywateli RP, którzy zajmowali się fałszowaniem dowodów osobistych i innych dokumentów, pozostających w obrocie cywilno-prawnym.
Prowadzone, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, śledztwo pozwoliło na zebranie materiału dowodowego, dzięki któremu udało się przedstawić 4 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie, zajmującej się fałszowaniem dokumentów. Sprawcy używali również fałszowanych dokumentów w celu wyłudzenia pożyczek, kredytów i usług, a straty instytucji z tego tytułu szacowane są w milionach złotych.

24 sierpnia w Bytomiu i Tarnowskich Górach zatrzymano kolejne osoby - organizatora procederu oraz fałszerza, który zajmował się przerabianiem dokumentów. Ujawniono i zabezpieczono ponadto sprzęt służący do fałszowania dokumentów, kilkanaście dowodów osobistych oraz inne dokumenty, mające związek z tą sprawą.

W ramach prowadzonego śledztwa zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i tymczasowych aresztowań. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Straż Graniczna/ zdj. Śląsko-Malopolski OSG
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl