Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:43

Zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie sprzętu budowlanego

W wyniku działań gorlickich policjantów zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie sprzętu budowlanego z jednej z lokalnych firm. Warte 360 tysięcy koparko-ładowarki zostały ujawnione na terenie dwóch posesji w powiecie skarżyskim.
Do zatrzymania sprawców doszło dzięki szybkiej reakcji właściciela oraz wspólnych intensywnych działań policjantów z kilku województw.

Kiedy do gorlickich policjantów wpłynęła informacja o możliwym wyłudzeniu dwóch koparko-ładowarek, natychmiast podjęli działania śledcze. We współpracy z funkcjonariuszami ze Skarżyska Kamiennej jeszcze tego samego dnia ujawnili i zabezpieczyli wyłudzony sprzęt. Jak się okazało maszyny miały już zmienione cechy identyfikacyjne i przygotowywane były do transportu. Zatrzymano 2 mieszkańców powiatu skarżyskiego. Jednego z nich przesłuchano w charakterze świadka, natomiast drugiemu postawiono zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Poczynione ustalenia pozwoliły na zatrzymanie dzień później kolejnego mężczyzny zamieszanego w przestępczy proceder. Mieszkaniec Suchej Beskidzkiej został przewieziony do Gorlic, gdzie prokurator postawił mu zarzut oszustwa polegającego na wyłudzeniu sprzętu budowlanego znacznej wartości.

Z kolei policjanci z Sulęcina współpracujący z gorlickimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, kierował całym procederem. W gorlickiej prokuraturze postawiono mu zarzut oszustwa poprzez wyłudzenie mienia znacznej wartości.

Wobec obu mężczyzn zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

opr. ab

źródło: KPP w Gorlicach

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl