WSB
Aktualności
Sobota, 22 stycznia 2022 12:28

Zaszczep się w Tauron Arenie

Dziś i jutro trwają dni otwarte w Punkcie Szczepień Powszechnych, utworzonym w Tauron Arenie Kraków. Szczepienia są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat.
Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 8.00 do 20.00 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Kwalifikację do szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat wykonywać będzie lekarz.

Przy kwalifikacji lekarskiej do szczepienia dzieci w tej w grupie wiekowej stosowany jest „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19” dostępny tutaj.

Szczepienia dzieci odbywać się będą wyłącznie preparatem dopuszczonym do stosowania dla tej grupy wiekowej, tj. firmy Pfizer w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę.

Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu, co najmniej 21 dni między dawkami. Punkt szczepień wyznaczy termin podania drugiej dawki szczepionki z zachowaniem ww. terminu. Ważne jest podanie dwóch dawek szczepionki, bez nieuzasadnionego wydłużania odstępów pomiędzy dawkami.

Stanowiska do szczepień są zlokalizowane we foyer obiektu. Wejście do punktu odbywa się przez wejście nr 1, czyli naprzeciwko ul. Lema.

Od 24 stycznia wejście do punktu szczepień znajdować się będzie przy wejściu nr 4.


oprac. wo/ zdj. www.facebook.com/TAURONArenaKrakow

źródło: www.krakow.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl