Aktualności
Piątek, 10 sierpnia 2018 12:10

Zarząd Województwa Małopolskiego w Wygiełzowie

- Małopolska Zachodnia z roku na rok rozwija się pod względem gospodarczym. To właśnie tu działają 4 strefy aktywności gospodarczej, a swe firmy prowadzi ponad 16 tys. przedsiębiorców z Polski i zagranicy. Co istotne powiat chrzanowski potrafi także mądrze pozyskiwać i wydawać środki unijne, które wyraźnie zmieniają oblicze tej części Małopolski - mówił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa otwierając wyjazdowe posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego, które obyło się w Wygiełzowie.
Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego przedstawił natomiast szczegółową analizę podsumowującą zmiany jakie w ostatnich latach zaszły w Małopolsce Zachodniej oraz obecne kierunki rozwoju subregionu.


Wśród największych realizowanych inwestycji infrastrukturalnych znalazły się budowa obwodnicy Babic, dwóch obwodnic Chrzanowa, ronda w Libiążu czy Wiślanej Trasy Rowerowej z Brzeszcz do Skawiny. Nie zabrakło także ważnych projektów związanych z rozwojem transportu, które wyniosły prawie 740 mln zł, m.in. uruchomienia linii kolejowej Trzebinia–Oświęcim–Czechowice-Dziedzice czy budowy parkingów typu Park&Ride w Chrzanowie i Libiążu. Ponad 38 mln zł samorząd województwa przeznaczył także na zakup 40 niskoemisyjnych autobusów do obsługi powiatu chrzanowskiego, w szczególności Chrzanowa, Libiąża i Trzebini.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl