Golemo
Aktualności
Sobota, 5 stycznia 2013 02:58

Zarząd Powiatu Nowotarskiego dziękuje tym, którzy przysłużyli się decyzji ministra o odstąpieniu od prywatyzacji ZEW sa (film)

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia procesu prywatyzacji Spółki ZEW Niedzica sa. W opublikowanym oświadczeniu, Zarząd Powiatu Nowotarskiego wyraża "zadowolenie z podjętej przez Ministra decyzji i wyraża za nią wdzięczność".
Jak przypominają samorządowcy - w ciągu ostatniego roku Rada Powiatu Nowotarskiego oraz Zarząd Powiatu kilkakrotnie przyjmowały uchwały wzywające do wstrzymania prywatyzacji, podobne stanowiska były też zajmowane przez Samorządy Gmin: Czorsztyn, Łapsze Niżne i Nowy Targ.

W oświadczeniu czytamy: "W swoich stanowiskach wielokrotnie podkreślaliśmy, że wszczęty proces prywatyzacji jest niezgodny z prawem z powodu braku wyposażenia Spółki w majątek, który był przedmiotem sprzedaży. Kolejnym powodem naszego protestu był fakt, że Jezioro Czorsztyńskie zostało utworzone jako ważny element ochrony przeciwpowodziowej, jest fragmentem rzeki Dunajec i z tego powodu musi pozostać własnością publiczną.

Zarząd Powiatu Nowotarskiego składa wyrazy wdzięczności Staroście Nowotarskiemu, Krzysztofowi Faberowi, który będąc przedstawicielem Skarbu Państwa, mimo wielu nacisków, nie przyjął narzucanej mu filozofii sprzedaży Spółki za wszelką cenę i konsekwentnie odmawiał wskazania do sprzedaży majątku innego, niż bezpośrednio związanego z produkcją energii elektrycznej.

Zarząd Powiatu Nowotarskiego składa podziękowania wszystkim innym osobom, które przysłużyły się do podjęcia przez Ministra decyzji o odstąpieniu od prywatyzacji.

Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że losy ZEW Niedzica S.A. oraz majątku, który przypisuje się Spółce, będą przedmiotem dalszych negocjacji, także z udziałem lokalnych samorządów. Odejście od prywatyzacji jest jedynie pierwszym etapem na drodze uporządkowania spraw własnościowych na terenie Jeziora Czorsztyńskiego. Nie rozwiązuje też problemów Spółki ZEW Niedzica S.A., która boryka się z licznymi problemami, a jej zarządzanie w ostatnich latach budzi nasze poważne zastrzeżenia".

Oświadczenie podpisali członkowie Zarządu Powiatu Nowotarskiego.

Poniżej fragment wystąpienia posłanki Barbary Bartuś, odpowiedź ministra Tomasza Lenkiewicza oraz odpowiedź posła Wiesława Janczyka.opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl