Aktualności
Poniedziałek, 3 września 2018 14:48

Założyli się, czy są w stanie dokonać napadu - ofiarą miał być nastolatek

Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, do którego doszło kilka minut wcześniej w rejonie Czerwonych Maków w Krakowie. Według uzyskanych informacji, trzech sprawców w wieku ok. 17 lat zaczepiło swojego rówieśnika, żądając pieniędzy oraz telefonu komórkowego. W trakcie zdarzenia, jeden z nich trzymał w ręku kij bejsbolowy.
Pokrzywdzony wykorzystując chwilę nieuwagi napastników, podjął ucieczkę. Agresorzy zaczęli za nim biec, jednak wołanie o pomoc chłopaka, skutecznie zniechęciło napastników do dalszego pościgu. Wtedy ofiara napaści zadzwoniła na policję. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawców, a następnie wraz z 17-latkiem rozpoczęli ich poszukiwania.

Dwóch z nich (w wieku 16 lat) wpadło w ręce stróżów prawa kilka ulic dalej. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony przy jednym z nich niebezpieczny przedmiot, którym grożono pokrzywdzonemu. Nieletni nie wskazali trzeciego współsprawcy, którego jednak błyskawicznie wytypowali dzielnicowi, doskonale znający rejon i mieszkańców Podgórza.

15-latek został zatrzymany przez nich godzinę później w miejscu zamieszkania. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, do popełnienia którego się przyznali. Jak się okazało, sprawcy założyli się o to, czy są w stanie dokonać napadu. Teraz o dalszym losie nastolatków zadecyduje Sąd dla Nieletnich.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl