Aktualności
Czwartek, 28 lutego 2013 20:00

Zakopane też chce być miastem-gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. Padło jednak dramatyczne pytanie "czy nas stać?"

ZAKOPANE. Rada Miasta przyjęła stanowisko, w którym wyraża poparcie dla "idei zorganizowania ZIO Kraków-Tatry w którym Zakopane odegra kluczową rolę jako miasto-gospodarz Igrzysk w części konkurencji klasycznych - biathlon, jazda szybka na lodzie, snowboard i freestyle". 15 radnych głosowało za takim rozwiązaniem, 3 wstrzymało się od głosu.
Z porządku obrad dzisiejszej sesji zdjęty został punkt dotyczący rozpoczęcia starań o ubieganie się o organizację Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Impreza zorganizowana ma być w 2019 roku. Zakopane chce kolejny raz, piąty walczyć o ten przywilej.

Radni zajęli się za to wydarzeniem, które ma zostać zorganizowane w 2022 roku, czyli Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i wyrażeniem poparcia i woli współpracy w ramach procesu aplikacyjnego w celu wyboru Krakowa jako miasta -gospodarza ZIO.

- Ale czy Zakopane stać na organizację takiej imprezy, czy może mamy inne potrzeby? - pytał Leszek Dorula. - Ja nie jestem przeciwko olimpiadzie, ale nas nie stać. Przypominają mi się czasy rzymskie, lud wołał "chcemy chleba", a władza mówiła - "robimy igrzyska". To jest ten moment że gdy są w społeczeństwie nastroje huśtawkowe, to władza sobie wymyśla igrzyska. Ja nie będą głosował przeciwko ZIO, ale chcę wiedzieć, czy nas stać na to, by zając a potem oddać pod wioskę olimpijską olbrzymie tereny. I gdzie te tereny miałyby być? Mamy zbudować wioskę dla 2 tys. olimpijczyków. Trzeba ten teren znaleźć. Ciekawy jestem, którą część zieleni na ten cel przeznaczymy i czy państwo pomoże nam tę wioskę zbudować - dodał radny.

Radni podjęli jednak uchwałę wspierającą inicjatywę - 15 głosami, przy 3 wstrzymujących się.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl