Aktualności
Czwartek, 20 kwietnia 2017 18:57

Zakopane stanie się ekologicznym centrum Polski

Wszystko za sprawą Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko, które odbywać się będzie w dniach 26-28 czerwca w Centrum Kongresowym Nosalowy Dwór.
Organizatorzy Forum: Instytut Ochrony Środowiska, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Urząd Miasta Zakopane liczą na obecność najważniejszych osób odpowiedzialnych za środowisko w Polsce, z ministrem Janem Szyszką na czele oraz przedstawicieli ministerstw zdrowia, energetyki i sportu.

Jak wyjaśnia Krzysztof Masiuk, prezes zarządu CIWP, tematyka Forum obracać się będzie nie tylko wokół samej ekologii, ale wszystkich dziedzin, w których czyste powietrze jest ważne. Stąd skierowanie zaproszenia do decydentów i ekspertów z innych dziedzin.

- Różne samorządy maja różne doświadczenia i potrzebne jest miejsce gdzie można porozmawiać i wymienić informacje. Ważne jest, żeby samorządy zaczęły lepiej współdziałać ze stroną rządową, żeby działania podejmowane nie kolidowały ze sobą. Forum w Zakopanem mogłoby być taką platformą porozumienia - wyjaśniała Agnieszka Bartocha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zakopanem.

W ramach imprezy oprócz paneli dyskusyjnych w Nosalowym Dworze, zorganizowane będzie również ekomiasteczko na Równi Krupowej. Swoje prezentacje będą w nim mieli producenci ekologicznych systemów grzewczych. Podczas warsztatów będzie można przekonać się czym jest środowisko, o którym się tyle teraz mówi i o co właściwie chodzi z tą ekologią.

rk-w/

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl