Kuter
Aktualności
Niedziela, 21 czerwca 2015 12:22

Zakończył się Life Festival Oświęcim

W sobotę, 20 czerwca zakończył się Life Festival Oświęcim 2015. Ostatniego dnia odbyły się biegi uliczne, próba bicia rekordu w Nordic Walkingu oraz finałowy koncert „Artyści przeciwko wojnie”.
Biegi uliczne były w tym roku rozgrywane na trzech dystansach: 2,5 km (bieg na rolkach), 5 km (bieg „Life”) oraz 10 km (główny bieg „Tolerancja na sportowo”). Na starcie tego ostatniego pojawili się m.in. aktorzy z filmu „Miasto 44” - Magda Koleśnik, Kasia Sawczuk, Michał Meyer i Maurycy Popiel.

Ekipa „Miasta 44” dołączyła również do uczestników marszu Nordic Walking, który kilka minut po godz. 14 wyruszył sprzed stadionu przy Technikum Chemicznym. Na starcie pojawiła się też dziennikarka telewizyjna Edyta Moro, a o zdrowie uczestników dbał wybitny kardiochirurg, Dariusz Dudek. Profesor zachęcał by każdy z nas przeznaczał na umiarkowany wysiłek fizyczny 30 minut dziennie. Celem było bicie rekordu z Guinness World Records we wspólnym marszu na dystansie 3 kilometrów. Nie udało się, ale pozytywna atmosfera i chęć zwycięstwa towarzyszyła nam przez cały marsz.

Na Stadionie MOSiR odbył się zamykający tegoroczny festiwal koncert „Artyści przeciwko wojnie”. Na początek wystąpił laureat tegorocznej edycji Life On Stage – Miss Papima, a po nich przyszła pora na duet z Izraela, Lola Marsh.

Na scenie pojawili się także Taras Czubaj & Kozak System. To pełen energii projekt, będący połączeniem ukraińskich piosenek ludowych z brzmieniami dub i reggae. Zebrani usłyszeli także piosenki grupy LemON.

Wystąpili również Kayah & Transoriental Orchestra. A na finał oświęcimska publiczność otrzymała solidną dawkę pozytywnych wibracji od UB40.

opr. ab

źródło: lifefestival.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl