Golemo
Aktualności
Czwartek, 30 listopada 2017 21:30

Zakończono budowę skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.
- Ekipa porządkuje obecnie przestrzeń wokół szpitala – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Jest to związane głównie z realizacją przyłącza energetycznego. Trwają też prace porządkowe wewnątrz budynku.

Podczas montażu sprzętu, zazwyczaj dochodzi do drobnych uszkodzeń czy zarysowań ścian, ale to już tylko „kosmetyka”.

- Wszystkie roboty i montaż urządzeń mają być zakończone w grudniu tego roku – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Termin zostanie dotrzymany i pierwsi pacjenci zapewne pojawią się w styczniu po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów.

Przypomnijmy: wartość robót wynosi 13.649.847 zł. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Kolejnych 7 milionów złotych pochłonie wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

olsz/ zdj. Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl