Aktualności
Wtorek, 5 sierpnia 2014 23:31

Zagospodarowanie bulwarów w Krościenku – plaża nad Dunajcem (zdjęcia)

KROŚCIENKO n/DUNAJCEM. Dziś zostało oddane do użytku miejsce rekreacyjne wraz z plażą na bulwarach nad Dunajcem. Realizacja inwestycji obejmowała wykonanie i wyposażenie plaży trawiastej, piaskownicy, miejsca pod ognisko, montaż ławek oraz nasadzenie wieloletnich drzew, krzewów i zieleni.
"Inwestycja miała na celu rozwijanie turystyki i rekreacji na obszarze gminy, poprzez przywrócenie od dawna istniejących wzdłuż Dunajca plaż" - przypomina UG w Krościenku.

Zagospodarowana została część brzegów Dunajca. "Projekt innowacyjny - stworzenie na bulwarach nad Dunajcem odpowiedniego miejsca do plażowania i wypoczynku jest przedsięwzięciem oryginalnym, nowym i w ciekawy sposób przedstawia wykorzystanie lokalnych zasobów, jakim są tereny nad rzeką Dunajec. Plaża cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów i mieszkańców. Zapraszamy wszystkich chętnych do miłego spędzania wolnego czasu na Dunajcem" - czytamy w komunikacie Urzędu.

Inwestycja została zrealizowana ze środków PROW 2007-2013 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Wkład własny stanowią środki funduszu sołeckiego tj. Rady Sołeckiej Krościenko –Centrum.

opr.s/ zdj. UG Krościenko
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl