Golemo
Aktualności
Środa, 20 września 2017 14:43

ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca br. uruchomił dla klientów bezpłatną usługę doradcy emerytalnego. Zadaniem doradcy jest m.in. wyliczenie prognozowanej emerytury przy pomocy kalkulatora emerytalnego. Taka czynność odbywa się na Sali Obsługi Klientów w ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje informacje, że do przyszłych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują usługę doradcy wraz z obliczeniem wysokości emerytury. W związku z tym, przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im dokonać takich obliczeń.

Przypominamy - pracownik ZUS może złożyć wizytę w domu klienta podczas kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich – jeżeli nie jesteśmy chorzy, takiej kontroli nie możemy się spodziewać. Inspektorzy ZUS przeprowadzają kontrolę płatników składek, jeśli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę inspektorzy umawiają się wcześniej.

Pracownicy ZUS nie składają też telefonicznych, ani osobistych propozycji płatnego wypełnienia jakichkolwiek wniosków (np. o ponowne przeliczenie emerytury). Pomoc taka jest nieodpłatna w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju.

p.o. regionalnego rzecznika ZUS w Małopolsce Bożena Bielawska

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl