Aktualności
Niedziela, 1 kwietnia 2018 16:20

ZIKiT wspiera kampanię „Polska na Niebiesko”

2 kwietnia br. obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony z inicjatywy Kataru i poparty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 r. Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wspiera tę akcję i w tym dniu na niebiesko zostaną podświetlone: Kładka Ojca Bernatka oraz Estakada Lipska-Wielicka.

Tegoroczna kampania „Polska na Niebiesko” realizowana jest przez Fundację JiM pod hasłem „Autyzm na całe życie”. W tym dniu na niebiesko zaświecą także: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney. Na zakończenie akcji, z nadesłanych zdjęć zostanie przygotowana specjalna fotorelacja.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu aktywnie włącza się w różne akcje społeczne, i tak w dniu 17 marca br. z okazji „Festiwalu Św. Patryka” na kolor zielony zostały podświetlone: Kładka Ojca Bernatka oraz Estakada Lipska-Wielicka. W zeszłym roku z okazji obchodów Światowego Dnia Wcześniaka (17 listopada 2017 r.), Kładka Ojca Bernatka oraz Estakada Lipska-Wielicka świeciły na fioletowo.
źródło: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl