Aktualności
Poniedziałek, 6 listopada 2017 09:01

X. Konferencja Krakowska

6 i 7 listopada odbędzie się X. Konferencja Krakowska. Tegoroczne obrady, które otworzy marszałek Jacek Krupa, rozpoczną się o godz. 12.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
Jakie wyzwania niesie za sobą globalizacja? Jakich innowacji potrzebujemy? Kiedy zdalna praca i przemieszczanie się staną się sposobem na życie? I w końcu – czy my, Polacy i Małopolanie, czujemy się obywatelami świata? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi będą próbowali znaleźć wybitni ekonomiści, politolodzy czy przedstawiciele władz rządowych i samorządowych podczas tegorocznej Konferencji Krakowskiej.

Pierwszego dnia nie zabraknie rozważań na tematy, które najbardziej nurtują nas w ostatnich czasach. Panel otwierający konferencję będzie poświęcony bowiem wyzwaniom, które stoją przed Europą w zakresie bezpieczeństwa. Uczestnicy debaty będą próbować odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, jak odpowiednio reagować oraz zapobiegać terroryzmowi ulicznemu czy też jakie zagrożenia czyhają na nas coraz częściej w internecie.

Podczas drugiego z poniedziałkowych paneli będzie można z kolei dowiedzieć się, na co możemy liczyć w związku z coraz silniejszymi migracjami, jakie są motywacje ludzi – w tym Polaków – do przemieszczania się oraz jakie szanse i zagrożenia wiążą się z nieuniknionymi już ruchami ludności.

Drugi dzień obrad przebiegał będzie w dwóch odbywających się w tym samym czasie blokach tematycznych. Pierwszy z nich poświęcony będzie m.in. wyzwaniom, przed jakimi stoi nasza gospodarka w erze globalizacji i cyfryzacji. Uczestnicy dyskusji będą zastanawiać się też nad tym, czy w przyszłości człowiek ma jakiekolwiek szanse na rynku pracy w starciu z robotami oraz tego, jakie są granice globalizacji. Eksperci będą rozmawiać też o nowych trendach w zarządzaniu zasobami ludzkimi i naturalnymi – będzie można dowiedzieć się chociażby kogo określa się mianem „śmieciowego pokolenia” czy na czym polega nowy model biznesowy „Repair is new act!”.

Osoby, które wybiorą panele odbywające się w ramach sesji społecznej, będą mogły natomiast dowiedzieć się więcej na temat trapiących nas kwestii społecznych. Wśród poruszanych tematów będą te dotyczące tego czy ruchy obywatelskie w miastach są już stałym trendem naszego życia, co czyni Polaków szczęśliwymi oraz jak ważny jest dla nas wszystkich dialog społeczny. Będzie można dowiedzieć się też, w jaki sposób Małopolska jest innowacyjna społecznie (i technologicznie).

Rozpoczęcie wtorkowych obrad już o 9.30.

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl