Aktualności
Piątek, 16 sierpnia 2019 22:21

XIX Jarmark Podhalański rozpoczęty. Zabawę na nowotarskim Rynku czas zacząć (zdjęcia)

- Mam nadzieję, że program, który przygotowaliśmy, trafi w gusta wszystkich. Staramy się, żeby dla każdego było coś miłego. Żeby można było każdego dnia przyjść na Rynek i dobrze się bawić – powiedział burmistrz Grzegorz Watycha otwierając XIX Jarmark Podhalański.
Największa doroczna impreza w Nowym Targu, obok Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, co roku przyciąga na Rynek tysiące nowotarżan i mieszkańców okolicznych miejscowości. W tym roku jej największymi muzycznymi gwiazdami będą Grubson, który wystąpi w piątek późnym wieczorem (g. 22.30) oraz Maryla Rodowicz i Boney M. (sobota, kolejno godz. 20.30 i 22.00).

Dziś po południu odbyło się oficjalne otwarcie, które poprzedziła parada gazdowska, jaka przyszła pod scenę. Wzięli w niej udział organizatorzy, oficjele oraz przedstawiciele nowotarskich organizacji, stowarzyszeń czy grup nieformalnych m.in. młodzi hokeiści, motocykliści czy miłośnicy koni.

Wśród oficjeli, których zaproszono na scenę byli m.in. posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, towarzyszył im też były poseł Andrzej Gut Mostowy. Tej trójki możemy spodziewać się częściej na oficjalnych wydarzeniach, bo wszyscy startują w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na scenie obecni też byli m.in. przedstawiciele Związku Podhalan – wiceprezes zarządu głównego Alojzy Lichosyt, prezes nowotarskiego oddziału Józef Knap, wiceburmistrzowie Joanna Iskrzyńska-Steg i Waldemar Wojtaszek, prezes Aeroklubu Nowy Targ Paweł Kos, nowotarscy radni na czele z przewodniczącym Grzegorzem Luberdą oraz reprezentacja Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Nieobecny był rektor ks. Stanisław Gulak, który od czasu pojawienia się oskarżeń pod jego adresem o plagiat w pracy doktorskiej, rzadziej pokazuje się publicznie. Uczelnię reprezentowali prorektor ds. studenckich i kształcenia dr Krzysztof Trochimiuk oraz zastępca kanclerza Adam Garczyński.

Uroczystość otwarcia poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targ Bolesław Bara, a całą imprezę prowadzić będzie do niedzieli Marek Rusinek z RMF Maxx.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl