Aktualności
Środa, 9 lipca 2014 00:53

XIV Jarmark Podhalański. Wystąpią: Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing, Leniwiec oraz Jagoda Kret (posłuchaj)

NOWY TARG. Muzycznie, drugi dzień Jarmarku Podhalańskiego, czyli sobota 23 sierpnia będzie przebiegać pod hasłem szeroko pojętego rocka. Zaprezentują się: Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing, Leniwiec oraz Jagoda Kret.
Maciej Maleńczuk to wokalista, instrumentalista, poeta, autor tekstów i kompozytor; a ponadto aktor teatralny i filmowy, autor felietonów i powieści science-fiction. Swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych takich jak: pop, rock, muzyka folk, muzyka country i pieśni religijne. Uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Siedem lat temu rozpoczął współpracę z zespołem Psychodancing, w skład którego weszli: Maciej Muraszko, Jakub Frydrych, Andrzej Laskowski i Grzegorz Stasiuk. Projekt Jest kontynuacją "Psychopopu" - płyty nagranej przez Maleńczuka z zespołem Püdelsi. Program obejmuje zarówno utwory Maleńczuka, jak i przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny'ego Casha, czy Franka Sinatry. Wszystkie utwory, zarówno dawne piosenki Macieja Maleńczuka, jak i przeboje innych wykonawców, grane są w nowych aranżacjach. Psychodancing to program zarówno dla tych, którzy lubią i znają stare przeboje, jak dla tych, którym nazwiska ich twórców niewiele mówią. Jest to po prostu zestaw doskonałych piosenek w znakomitym wykonaniu. Do tej pory wydali wspólnie 7 płyt. Większość pokryła się platyną.Leniwiec - gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter, Lama. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

Utwory Leniwca znalazły się też na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych). Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół Leniwiec gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.

W lutym 2011 nakładem Mystic Production ukazuje się płyta „Droga”. W dalszym ciągu jest to pozytywne granie w klimatach punk, reggae i ska, jednak zespół potrafi zaskoczyć słuchaczy. Niespodzianką na pewno jest nowe, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon i trąbkę. Jednak to nie koniec niespodzianek - oprócz typowych dla tego zespołu klimatów punk-reggae-ska na płycie można usłyszeć mocne wpływy muzyki folkowej. Płycie towarzyszą teledysk „Droga” (gościnnie wystąpił w nim znany kabareciarz Jacek Ziobro) oraz „Helena”.

Muzycy jeleniogórskiej formacji postanowili zaskoczyć odbiorców i zmierzyć się z poezją Edwarda Stachury. Twórczość tego wybitnego artysty zainspirowała zespół do stworzenia muzyki o niezwykle bogatej stylistyce, odmiennej jednak od popularnych aranżacji liryki Stachury, dostępnych na polskim rynku muzycznym. Na płycie znajdują się zarówno mocne, rockowe utwory (Introit), jak i folkowe ballady (Opadły mgły, wstaje nowy dzień). Zespół wsparli m.in. Robert Szymański (Sex Bomba), Dominik „Harry” Pyrzyna (The Analogs), Jacek „Dżeki" Stęszewski (Koniec Świata), Łukasz „Zielony” Zieliński (Virgin Snatch) i Marta „Nadia” Adamowicz (Naaman).

Skład:
Agnieszka „Agis” Szpargała – sax, wokal.
Zbigniew “Mucha” Muczyński – wokal, gitara.
Paweł “Cyna” Nykiel – puzon, akordeon, chórki.
Paweł „Rusek” Wrocławski – gitara.
Jakub “Pepesza” Matusiak – perkusja, chórki.
Wojciech „Winial” Wiktorski – bas, chórki.

Na zakończenie sobotniego bloku muzycznego wystąpi młoda i utalentowana wokalistka z Nowego Targu - Jagoda Kret

Jagoda jest finalistką programu muzycznego „The Voice of Poland”. Dzięki programowi miała możliwość występowania na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak, czy Ania Dąbrowska. Od dziecka fascynuje się muzyką, biorąc udział w licznych konkursach na terenie Podhala i nie tylko. W jej życiorysie może znaleźć wiele ciekawych wątków. W restauracji prowadzonej przez jej brata, miała możliwość supportowania takich gwiazd jak np. Czesław Mozil.

Przygodę z teatrem rozpoczęła w 2011 roku. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do aktorki - Doroty Zięciowskiej, rozwijając swoją kreatywność i sztukę improwizacji. Obecnie podjęła pracę nad własnym materiałem.opr.s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl