Aktualności
Piątek, 19 maja 2017 09:26

Wzmocnienie komunikacji miejskiej podczas Krakowskiej Nocy Muzeów

W nocy z 19 na 20 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów, czyli darmowego zwiedzania placówek kulturalnych w mieście. W związku z tym zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji, a pasażerowie posiadający specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów od godz. 17 w piątek 19 maja, do godz. 2 w sobotę 20 maja.
Linie tramwajowe 62, 64 i 69 - będą kursować bez zmian, według rozkładów jazdy na noc z piątku na sobotę kierowany będzie tabor o dużej pojemności

linie autobusowe nocne kursować będą bez zmian, według rozkładów jazdy na noc z piątku na sobotę. Do obsługi wszystkich linii (z wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903 i 915) będą kierowane duże pojazdy.

Uruchomione zostaną specjalne linie, tramwajowa i autobusowa, obsługiwane taborem zabytkowym, kursujące na następujących trasach:

Linia tramwajowa 60 - Dajwór, Św. Wawrzyńca, Na Zjeździe, Limanowskiego, Św. Gertrudy, Dominikańska, Franciszkańska, Piłsudskiego, aleja 3 Maja - Cichy Kącik - al. 3 Maja, Piłsudskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, Mogilska, aleja Jana Pawła II, plac Centralny, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, do ul. Dajwór. Linia kursować będzie co 60 minut w godzinach od 19 do 2.30.

Linia autobusowa nr 600 - Muzeum Armii Krajowej - Wita Stwosza, aleja 29 Listopada, Pawia, Warszawska, Basztowa, Lubicz, Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza, Lipowa - Lipowa (w rejonie Muzeum Fabryka Schindlera), Przemysłowa, Zabłocie, Kotlarska, aleja Powstania Warszawskiego, Lubicz, Pawia, tunel św. Rafała Kalinowskiego, Wita Stwosza - Muzeum Armii Krajowej.

Linia 600 kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach od 19 do 2.30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” o północy i w godzinach 0.30, 1.00, 1.30, 2.00, w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl