WSB
Aktualności
Czwartek, 15 lutego 2018 09:50

Wyznaczono termin procesu za blokadę Wawelu

Na 21 marca wyznaczono w krakowskim sądzie początek procesu w sprawie blokady Wawelu. Sprawa dotyczy próby zablokowania 18 grudnia ubiegłego roku wjazdu na Wawel politykom PiS, w tym prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Siedem osób zostało obwinionych o wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, polegające na blokowaniu przejazdu samochodów zmierzających na Wawel.

Początkowo sąd wydał w ich sprawie wyroki nakazowe, skazując wszystkich obwinionych na kary grzywny w wysokości 300, 400 lub 500 zł. Niemal wszyscy obwinieni wnieśli sprzeciwy od wyroku nakazowego. Sąd w październiku ub.r. zdecydował o umorzeniu wszystkich postępowań.

Na to postanowienie zażalenie złożył Komendant Miejski Policji w Krakowie, argumentując iż zarzucone obwinionym czyny nie zostały dostatecznie opisane w postanowieniu, ponieważ brakowało opisu okoliczności ich popełnienia; ponadto, zarzucił bezpodstawne przyjęcie, że czyny te nie stanowiły wykroczenia.

W połowie stycznia sąd okręgowy w wydziale odwoławczym uwzględnił te zarzuty, uchylił zaskarżone postanowienie, uznając iż umorzenie sprawy na posiedzeniu było przedwczesne.

opr.s/ zdj. ilustracyjne

źródło: niezalezna.pl

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl