Aktualności
Poniedziałek, 13 stycznia 2014 17:07

Wystrzałowy finał Moto Orkiestry (zdjęcia)

Nie brakowało widzów podczas drugiego dnia Tarnowskiej Moto Orkiestry, zorganizowanej na placu starej „Kapłanówki”. W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dym spod opon, a nawet ogień podczas pokazowych przejazdów samochodowych.
Podobnych efektów nie brakowało także w czasie orkiestrowej rywalizacji w ustawionym na placu Centrum Szkoleniowym Zakładów Mechanicznych Tarnów. W sumie strzelnicę odwiedziło blisko 300 osób.

Ani pochmurne niebo ani mokra nawierzchnia nie pokrzyżowały planów organizatorów 22. Finału WOŚP. Od godzin przedpołudniowych w niedzielę na placu przy alei Matki Bożej Fatimskiej gromadzili się miłośnicy sportów samochodowych. Na początek oglądali supersprint dla kierowców–amatorów, następnie widowiskowe pokazy jazdy w kontrolowanym poślizgu. Można było także zobaczyć jazdy pokazowe samochodami rajdowymi. Licytowano gadżety oraz okolicznościowe pamiątki. Konto orkiestry można było zasilić także poprzez licytację przejazdów z zaproszonymi gośćmi. A wśród nich znalazł się Janusz Kołodziej – zdobywa tytułu Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu 2013 r. Na miejscu pilota można było z nim pojeździć w Subaru Impreza N14 Prodrive. W strzelnicy Zakładów Mechanicznych oddano 60 strzałów z broni palnej i ponad 200 z laserowych replik broni. Osoby korzystające z obiektu do puszek wolontariuszy wrzuciły w sumie ponad 900 złotych.

W Tarnowie podczas imprez Moto Orkiestry zebrano na rzecz WOŚP w sumie 20 tys. złotych. Według wstępnych szacunków oba działające w mieście sztaby zgromadziły kwotę ponad 206 tys. zł. Pieniędzy przekazanych na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry ma być jednak więcej, trwają jeszcze bowiem internetowe licytacje gadżetów i innych atrakcji.

źródło: mat. pras. Zakłady Mechaniczne Tarnów SA.

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl