Aktualności
Wtorek, 16 grudnia 2014 21:03

Wystawa prac zakopiańskich artystów i Targi Sztuki (zdjęcia)

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się podwójny wernisaż. Widzowie zobaczyli po raz pierwszy wystawę QUO VADIS, w której zaprezentowali się artyści zrzeszeni w zakopiańskim okręgu ZPAP oraz prace wystawione w ramach tegorocznych Targów Sztuki.
Targi Sztuki co roku są okazją do przeglądu miejscowego rynku artystycznego. Tym razem na miłośników sztuki czeka blisko 100 prac głównie artystów zakopiańskich - profesjonalnych, nieprofesjonalnych i ludowych. Wszystkim, którzy szukają niebanalnego, artystycznego prezentu na święta zapraszamy do odwiedzenia Galerii.

Do kupienia między innymi: subtelne kolażowe miniatury Ewy Fortuny (od 150 do 900 zł), zakopiańskie pejzaże Serhija Alchowskiego (od 250 do 590 zł), malarstwo na szkle Barbary Banieckiej-Dziadzio ((600-1000 zł) i ręcznie robione kartki świąteczne.

W wystawie Quo Vadis bierze w tym roku udział 29 zakopiańskich artystów, którzy próbują odpowiedzieć na pytanie o cel naszej egzystencji.

- Zmaganie z poszukiwaniem naszej przyszłości nie jest proste. Ludzkość od lat próbuje temu sprostać wielokrotnie zawierzając w tej materii ludziom posiadającym w ich mniemaniu szczególne po temu zdolności. A może są nimi także artyści - bardziej wrażliwi, czuli na ponadzmysłowe sygnały otaczającego nas świata - pisze o wystawie Anna Zadziorko, dyrektor miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

rk-w/ zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl