WSB
Aktualności
Czwartek, 2 kwietnia 2015 13:29

Wystawa fotograficzna "Święty na ustach, Święty w sercach"

Dziś przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Papież Polak, 264. następca św. Piotra, zmarł 2 kwietnia w wieku 84 lat w Rzymie. Członkowie Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego przygotowali w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy wystawę związaną z ważnymi momentami pontyfikatu. Ekspozycja czynna będzie do 15 maja.
Jan Paweł II łączy Polaków. Łączy w drobnych sprawach, ale też w przeżywaniu wielkich wydarzeń historycznych. Te szczególnie podniosłe chwile, które tkwią bardzo mocno w naszej pamięci, to czas beatyfikacji i kanonizacji, a wcześniej czas pożegnania z papieżem Polakiem.

Nasza pamięć bywa zawodna, a wtedy oglądamy zdjęcia. Zastanawiamy się, gdzie wtedy byliśmy, w Wadowicach, Łagiewnikach, a może w Rzymie? Przypominamy sobie, co wtedy robiliśmy? Wspominamy, jakie emocje targały nami w tamtych dniach? Czy te wilgotne oczy, to były łzy smutku, czy radości? Co się skończyło, a co się zaczyna? Czas ucieka. 2 kwietnia minęło już 10 lat od odejścia naszego Papieża. 27 kwietnia minie rok od dnia kanonizacji.
W tych wydarzeniach brała również udział trójka pasjonatów fotografii: Michał Piotrowski, Anna Wantuch oraz Robert Poręba. Utrwalone kadry połączyli w jedną, retrospektywną wystawę. Udostępniając ją nam w tych dniach rocznicowych – zapraszają do refleksji. Być może trudnej refleksji… czy korzystamy z błogosławieństwa i świętości Jana Pawła II ?

Wystawa "Święty na ustach, Święty w sercach" jest kolejną z cyklu Santo Subito. Tym razem autorzy przedstawiają trzy wydarzenia: Pogrzeb, Beatyfikacje i Kanonizację Jana Pawła II.

Rzym, Kraków, Sącz, to miejsca, w których fotograficy dokumentowali te wydarzenia, przedstawiając jednak przede wszystkim ludzi przeżywających te uroczystości..

Autorzy zdjęć mieszkają w Nowym Sączu. Pracują jako nauczyciele różnych specjalności. Anna Wantuch- fotografia, filozofia, etyka, Michał Piotrowski- technika, teologia, fotografia, Robert Poręba - inżynieria środowiska. Łączy ich miłość do przyrody, zafascynowanie człowiekiem, fotografia i podróże. Są autorami licznych wystaw w Polsce i za granicą oraz laureatami wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Należą od lat do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl