Aktualności
Piątek, 18 lipca 2014 11:35

Wysokie stany wód na Podhalu. Grajcarek znowu groźny (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Około 100 metrów od niedawno remontowanego mostu łączącego ul. Szalaya z Zawodziem w kierunku Dunajca powstały szczeliny w murze oporowym przez które zaczęła przedostawać się woda do jednego z pobliskich budynków.
Szczawnicka OSP natychmiast podjęła działania i workami z piaskiem powstrzymała ciek wody. Poziom Grajcarka na skutek opadów jest wysoki.

Pojawiające się od kilku dni krótkie, ale silne opady deszczu, powodują wzrost poziomu wód płynących. W rzekach i potokach Podhala utrzymują się strefy stanów średnich lub wysokich. Nigdzie nie ma jednak przekroczonych stanów ostrzegawczych.

Strefy stanu średniego występują na Czarnej Orawie w Jabłonce (aktualny trend: bez zmian), Kirowej Wodzie w Kościelisku (bez zmian), na Porońcu w Poroninie (trend malejący), Białce w Łysej Polanie (bez zmian), Dunajcu w Sromowcach Wyżnych (malejący) i Kowańcu w Nowym Targu (trend rosnący).

Natomiast strefa stanów wysoki utrzymuje się na Cichej Wodzie w Zakopanem (bez zmian), na Czarnym Dunajcu w Koniówce (rosnący), Czarnym Dunajcu w Nowym Targu (malejący), Białym Dunajcu w Szaflarach (rosnący), Białce w Trybszu (rosnący), Niedziczance w Niedzicy (rosnący), Dunajcu w Krościenku (rosnący) i potoku Ochotnica w Tylmanowej (rosnący).

r/ zdj. HJ Olkiewicz

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl