Aktualności
Piątek, 24 lutego 2017 18:00

Wybuch w laboratorium UJ. Straż wyjaśnia okoliczności

Krakowscy strażacy informację o wybuchu otrzymali wczoraj w nocy. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w laboratorium chemicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. Ingardena.

Na miejsce zostały wysłane jednostki. Jak poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, w trakcie rozpoznania ustalono, że palą się odczynniki chemiczne w dwóch pomieszczeniach Zakładu Chemii Organicznej.

- Odłączono dopływ gazu do budynku oraz napięcie elektryczne w pomieszczeniach objętych pożarem. Telefonicznie ustalono, że w laboratorium znajdują się substancje niebezpiecznie reagujące z wodą – relacjonują pożarnicy. - Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przy użyciu kamer termowizyjnych zlokalizowali źródło pożaru i przy użyciu gaśnic proszkowych i śniegowych ugasili pożar.

W celu zabezpieczenia pracy strażaków w laboratorium przy użyciu drabiny mechanicznej i samochodów proszkowych przygotowano stanowisko do podania proszku gaśniczego zewnątrz budynku.

Przez cały czas pracy strażaków zastęp ratownictwa chemicznego monitorował i analizował skład powietrza – nie stwierdzono uwolnienia niebezpiecznych substancji do środowiska. W skutek zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Opr.eł/fot. KMPSP Kraków

źródło: KMPSPS Kraków

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl