Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 10:31

Wybrano najlepszego sołtysa województwa małopolskiego

Podczas dożynek gminy Sękowa w Ropnicy Górnej poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa małopolskiego roku 2015. Zwycięzcą konkursu, a zarazem właścicielem czeku na 50 tys. zł, ufundowanego przez Małopolskę, został Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II.
Zgodnie z tradycją ogłoszenie wyników odbyło się w miejscowości zwycięzcy z ubiegłego roku. To właśnie w Ropicy Górnej swą funkcję sprawuje sołtys roku 2014 - Katarzyna Tokarz.

Konkurs, który ma docenić pracę sołtysów na rzecz lokalnych społeczności, został zorganizowany już po raz osiemnasty. W tegorocznej edycji rywalizowało 35 kandydatów. Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji. Na tej podstawie komisja konkursowa wskazała najlepszego sołtysa roku 2015. Został nim Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II w gminie Radgoszcz (powiat dąbrowski).

W towarzystwie przewodniczącej Sejmiku Urszuli Nowogórskiej, członek ZWM Leszek Zegzda złożył laureatowi gratulacje, równocześnie przekazując czek o wartości 50 tys. zł. Zgodnie z zasadami konkursu nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć lokalnych w zwycięskim sołectwie.

Drugie miejsce w konkursie zdobyli ex equo Andrzej Głąb z Nowodworza (gm. Tarnów) i Maciej Majerski z miejscowości Rajsko (gm. Oświęcim), zaś trzecie miejsce zajęli wspólnie: Stanisław Starostka z Łękawicy (gm. Skrzyszów), Krystyna Białoń z Krygu (gm. Lipinki) i Stanisław Dam z Nielepic (gm. Zabierzów). Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, a także bilety do Brukseli ufundowane przez europosłów: Różę Thun i Czesława Siekierskiego.

Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego jest jedną z inicjatyw Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, realizowaną we współpracy z Województwem Małopolskim. Nagrodę główną w wysokości 50 tys. zł, przeznaczoną na wsparcie inicjatyw lokalnych w zwycięskim sołectwie, funduje samorząd Małopolski. Konkurs ten jest jedną z form uznania pracy sołtysa na rzecz swojej lokalnej społeczności oraz okazją do rozpowszechnienia dobrych praktyk. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

opr. ab/

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl