Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 2 grudnia 2013 11:13

Wybory władz Aeroklubu Nowy Targ. Plany na kolejny sezon lotniczy (film)

NOWY TARG. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Aeroklubu Nowy Targ, delegaci zgodnie ocenili działalność ustępującego zarządu - udzielając mu absolutorium. Na kolejną kadencję do władz klubu wybrano jako prezesa - Pawła Kosa.
Pozostali członkowie zarządu to: Andrzej Łapsa (wiceprezes), Marek Lijewski (skarbnik), Bogusław Sikora (sekretarz), Piotr Kryj, Józef Stachoń - Tutoń i Marcin Kucia. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Tadeusz Byrczek, Piotr Mateja, Marcin Fijoł, Michał Adamczak i Ryszard Różański.

Nim doszło do wyborów, Paweł Kos podsumował okres sprawozdawczy, który - jak mówił - obfitował w wiele wydarzeń sportowych oraz kulturalnych. Niestety ten czas przyniósł także tragedie. - Nasz Aeroklub spotkały dwie ogromne tragedie, wypadki lotnicze, w których zginęli nasi koledzy i przyjaciele: Staszek Jurewicz wraz ze swoim uczniem Kamilem Cichoniem oraz Tadek Świst. Ta ogromna luka jaką po sobie pozostawili już nigdy nie zostanie wypełniona - przypomniał.

Prezes Aeroklubu Nowy Targ przedstawił też projekt porozumienia w sprawie zlecenia wykonania koncepcji modernizacji lotniska Nowy Targ. - Pragnę odnieść się także do koncepcji samorządu do rozbudowy lotniska w Nowym Targu, lotniska z którym związany jest w sposób nierozerwalny nasz Aeroklub. Chciałbym w tym miejscu jednoznacznie zadeklarować, że jesteśmy gotowi do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Dowodem tego jest przekazany niedawno przez Aeroklub Polski projekt porozumienia, którego zamierzeniem jest wspólne działanie w celu przygotowania się do modernizacji naszego lotniska. Dokument ten w formie projektu będzie także przedstawiony członkom naszego stowarzyszenia w dniu dzisiejszym, a ewentualne uwagi przekazane na ręce Pana Burmistrza. Osobiście uważam, że nasze lotnisko zasługuje na nieco więcej szczęścia, a szansa na pozytywne zmiany jawi się w nowej perspektywie finansowej UE. Będziemy nie tylko trzymać kciuki, ale zamierzamy aktywnie włączyć się do tego procesu - zapewniał.

Według zapewnień członków zarządu ANT, na nowotarskim lotnisku będzie działo się jeszcze więcej niż dotychczas. W przyszłym roku, poza stałymi punktami w kalendarzu, czyli Podhalańskim Piknikiem Modelarskim oraz Nowotarskim Piknikiem Lotniczym, zaplanowano wielką rekonstrukcję historyczną z okazji rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. Będzie ona zorganizowana wspólnie z krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Ponadto po raz pierwszy na lotnisku nowotarskim odbędą się zawody Pucharu Świata w modelarstwie kosmicznym.

Poniżej - film, obrazujący najważniejsze wydarzenia z minionego sezonu lotniczego.opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl